Níže zveřejňujeme se svolením našich hostů jejich reference hodnotící pobyt v našem PensionuJ. Müller, Litvínov, 2015

"Moc se mně i mé manželce pod hradem Rábí velice dobře bydlelo. V Pensionu Tauchen jsme byli opět po 10 letech a dům je velice hezky zrekonstruován." 


Brukovští, Beroun, 2014

"Ideální pro pobyt s dětmi. V Pensionu Tauchen jsme byli asi před deseti lety poprvé a za tu dobu je objekt moc pěkně zrekonstruován. V srpnu doporučuji pro všechny, kdo rádi chodí na houby".


V. Tomášková, Brno, 2013

"Líbilo se nám zde, rádi zase někdy přijedeme".


Pohankovi, Chlumec nad Cidlinou, 2012

Když jsme hledali místo na dovolenou, prožíval náš pětiletý syn právě "husitské" období (četli jsme Staré pověsti české). A tak bylo jasné, že na hrad Rábí, kde Žižka přišel o druhé oko, prostě musíme. Přivítali jsme tedy možnost bydlet v podhradí v penzionu Tauchen. Ubytování se nám moc líbilo, syn i my jsme měli své soukromí, já jsem ocenila komplexní vybavení kuchyně a koupelny, manžel zase wi-fi. A co jsme všechno podnikli? Navštívili jsme hrady Rábí, Kašperk, Švihov, vzdálenější Zvíkov, rozhlednu Svatobor, a navštívili jsme spoustu dalších zajímavých míst. Jsme totiž příznivci geocachingu a zde jsme si opravdu přišli na své (pro zasvěcence doporučuji mysterku GC20YQH a keše v Rábí jsou také super). Na dovolenou rádi vzpomínáme a až budeme chtít tento kraj navštívit, rádi sem zase přijedeme.


Jaroslava Stará, Havířov, 2010

"Letos jsme si dovolenou na Šumavě s kamarádkou opravdu užili. Nepršelo jako vloni a proto jsme celou dobu strávily u Otavy."


Danuše Machalová, Žatec, 2009

"Pension Tauchen v malebném předhůří Šumavy jsem navštívila letos poprvé a již mám u pana Tauchena zamluvenu dovolenou pro příští léto. Moc se mi líbil výhled na hrad Rábí."


František Černý, Svatý Jan pod Skalou, 2009

"Děkuji moc za pěknou dovolenou a cenné tipy na výlety."


Jana Švancarová, Kladno, 2008

"Pro Pension Tauchen jsem se rozhodla na základě tipu od kamarádky, která zde strávila dovolenou v předchozím roce. S ubytováním jsem byla naprosto spokojena. Byla jsem uchvácena okolní přírodou. Pension Tauchen budu doporučovat v budoucnu dál a příští rok se do Rabí opět vrátím."


Ing. Josef Prorok, Brno, 2008

"Hledal jsem něco pro mé rodiče, kteří jsou již v důchodovém věku. Pension Tauchen byl pro tento účel ideálním místem. Můj otec chodil každý den sbírat houby do okolních lesů a za týden nasušil 10 kg hub. Matka si přivezla z dovolené z Rabí několik kilogramů lesních plodů. Z tohoto důvodu doporučuji houbařům absolvovat dovolenou v září, to v předhoří Šumavy rostou!"


Radomír Pokorný, Ostrava, 2007

"Oceňuji především přístup majitele p. Tauchena, který nám podal vyčerpávající informace o možnostech rekreace v Rabí a okolí. Dal nám tipy na návštěvu přírodních památek na Šumavě, které v žádném průvodci nenajdete."


Jarmila Novotná, Most, 2007

"Absolutní spokojenost! Velmi ráda se z celou rodinou do Pensionu Tauchen vrátím a doporučím ho svým známým."


Bohuslav Janout, Praha - Černý Most, 2007

"Vážený pane Tauchene, rád bych Vám poděkoval za krásnou dovolenou, vaši vstřícnost a profesionalitu. Doporučím Vás dále!"


JUDr. Ondřej Král, Adamov, 2006

"Jak jsem zjistil, Rabí je ideální místo pro všechny vodáky. Nemusel jsem s sebou přes celou republiku vozit lodě, autobusem jsem dojel do Sušice, tam si vypůjčil loď a jel po proudu Otavy dolů až do Rabí. Za necelých 400 Kč neopakovatelný zážitek. Pane Tauchene, děkuji za skvělý tip!"


Andrea Soumarová, Kutná Hora, 2006

"V Pensionu Tauchen jsem s celou mojí 5 členou rodinou strávila 14 dní, a ani jeden den jsme se nenudili. Na Šumavě je toho tolik k vidění, že bych potřebovala ještě další měsíc. V pensionu jsme si sami vařili, nebo jsme chodili na obědy do místních restaurací - příznivé ceny."


Martin Schlegerberger, Příbram, 2006

"Chtěl bych poděkovat panu 'domácímu' za úžasnou dovolenou, která překonala mé představy. Přeji hodně úspěchů a mnoho dalších spokojených hostů do dalších let".